facebook hesap silme

Facebook Hesap Silme - Facebok Hesabı Nasıl Silinir 

Size facebook hesap silme başvurusu yapma isteyenlerdenseniz bu yazı tam size göre!

Facebook; artık herkesin kullandığı ve vazgeçilmez olan ücretsiz kullanılan dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi ! Facebook, Mark Zuckerberg tarafından ABD kurulmuştur. Dünya geneline çok hızlı bir şekilde yayılan sitenin aktif olarak milyonlarca kullanıcı hesabı vardır. Çok sayıda kullanıcıya sahip olunca ister istemez sorunlar da kaçınılmaz olur.Bu sorunlardan kurtulmak için ilk etapta başvurulacak işlem Facebook Hesap Silme işlemidir. Sizde hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu yazımız çeşitli sorunlardan dolayı Facebook hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacaktır.Dilerseniz aşağıda yer alan facebook hesap silme videolu anlatımı izleyerek sizde hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.


Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hesap silme işlemi için öncelikle ya bir masaüstü/dizüstü bilgisayardan Facebook kullanıcı hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza erişimi gerçekleştirdikten sonra sonra dilerseniz aşağıda yer alan facebook hesap silme linkini tıklayarak facebook Hesabımı Sil başlıklı sayfaya kolayca erişebilirsiniz. Bu sayfada yer alan uyarıları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Daha sonra hesabımı sil düğmesine tıklayınız. Peşinden çıkan pencereden de son olarak işlemi tamamlayınız. Artık hesabınızı silmiş bulunmaktasınız. 14 gün içerisinde tekrar hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinecektir.


Facebook Hesap Silme Linki:  

https://www.facebook.com/help/delete_account

Güncel facebook hesap silme işlemini kısa yoldan gerçekleştirmek için yukarıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak olan ekrandan "hesabı sil" butonunu tıklayarak işlemi sonuçlandırınız.


Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım


Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Facebook hesabınızı sildiğiniz de profilinizi arkadaşlarınız görünmez.
  • Facebook kullanmayacaksanız hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.
  • Silme işlemini başlattıktan sonra hesabınız 14 gün boyunca dondurulmaktadır. 
  • 14 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız facebook hesap silme başvurunuz iptal edilir. 
  • 14. günün sonunda ise facebook hesabınız kalıcı olarak silinecektir. 
  • Kalıcı olarak silinen hesaplara artık bir daha ulaşamazsınız.
  • Hesap silme başvurusundan önce uyarıları dikkatlice okumanız tavsiye edilir.
  • Hesabınızı silmeden önce verilerinizin yedeğini indirebilirsiniz.
  • Hesabınızı silmeden önce "Ayarlar" bölümünde hesabınızın yedeğini alabilirsiniz.(Yedek İşleminin nasıl yapılacağını sayfanın sonunda görebilirsiniz.)

Facebook Hesap Dondurmak İster misin !

Artık her kezin en az bir tane Facebook hesabı vardır.Haliyle facebook hesap silme işlemi de bu oranda fazla dır. Facebook aslında amaç olarak, insanların birbirleriyle iletişim kurabilmesini ve bilgi alışverişinde bulunabilmesini destekleyerek bu süre zarfında insanların etkileşimde kalmasını sağlamak olsa da geçen süre içerisinde farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Facebook adı, ‘’amerika’da öğretmenlerin, öğrencilerin ve çalışanların doldurmuş olduğu bir tanıtım formu olan Paper Facebooks’’'dan almıştır. Facebook’’da, her üyenin ortalama 19 dakika boyunca site içerisinde vakit geçirdiği bilinmektedir. Aynı zaman da facebook profillerinden sıkılan yada değiştirme ihtiyacı duyan kitlenin sayısı da her geçen gün artmaktadır.İnternet çağında bir çoğumuzun sosyal platform üzerinde en çok ziyaret ettiği site olan Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversi öğrencisi Mark Zuckerberg öncülüğünde kurulmuştur.

Hesabını dondurduğun da, profilin kapatılır ve adın ile resim Facebook'ta paylaştığın şeylerin çoğundan kaldırılır. Başkaları bazı bilgilerini (ör. kendi arkadaş listelerinde adını ve kendilerine göndermiş olduğun mesajları) görebilmeye devam edecektir.Arkadaşın artık güncel haberlerini alamayacak.

Facebook Hesabınızı Silmeden Önce Yedek Alınız

Dilerseniz facebook hesabını silmeden önce bir yedeğini alabilirsiniz. Böylece verileriniz kaybolmaz ve dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Facebook Yedek Alma Linki :
  
https://www.facebook.com/settings

Not: Burada yazlan bilgiler internette aratılan facebook hesap silme arama sonucun da elde edilen bilgileri içermektedir.Hesabı silmek için her kullanıcının kendisi tarafından hesap silme başvurusunda bulunması gerekmektedir.
 
Hesap Silme © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger